LTX12AV2
DIFFUSORE ATTIVO 2 VIE DA INSTALLAZIONE
LTX12A
  • Driver a compressione da 1”
  • Woofer da 12”
  • Copertura 90° H x 90° V
  • Amplificatore con potenza di picco di 600 W
  • Risposta in frequenza 50 Hz – 20 kHz
  • SPL massimo di picco 124dB
specifiche tecniche
System type2-way vented enclosure
High Frequency Device1” compression driver with 1″ VC
Low Frequency Device12” woofer with 2.5” voice coil
Angular Coverage90° H x 90° V
Total peak power600 W
HF Amplifier Continuous Power50 W Class AB
LF Amplifier Continuous Power250 W Class D
Power SupplySMPS
ProcessingDigital
Frequency Response50 Hz – 20 kHz
Max SPL124 dB
ConnectorsIN: COMBO, LINK: XLR M
ControlsLEVEL
Flying System4 x M8, 2 x M6
ConstructionPlywood
Cabinet ColourBlack
Handles1 x rear
Mounting Pole1 x bottom
Mounting BracketTilt and Swivel bracket (optional)
C-shape bracket (optional)
Power Supply230 or 115 VAC 50/60 Hz
with LINE VOLTAGE selector
Dimensions (W x H x D)345 x 595 x 300 mm
Weight17.2 kg / 37.9 lbs
Prodotti CORRELATI
logo-proel-sound
LTX12AV2
LTX12A
  • Driver a compressione da 1”
  • Woofer da 12”
  • Copertura 90° H x 90° V
  • SPL massimo di picco 124dB
Angular Coverage90° H x 90° V
Total peak power600 W
Power SupplySMPS
ProcessingDigital
Max SPL124 dB
ControlsLEVEL
Flying System4 x M8, 2 x M6
ConstructionPlywood
Cabinet ColourBlack
Handles1 x rear
Mounting Pole1 x bottom
C-shape bracket (optional)
with LINE VOLTAGE selector