LTX12PV2
DIFFUSORE PASSIVO 2 VIE DA INSTALLAZIONE
  • Driver a compressione da 1”
  • Woofer da 12”
  • Copertura 90° H x 90° V
  • Potenza di picco applicabile di 500 W
  • Risposta in frequenza 50 Hz – 20 kHz
  • SPL 1w/1m 96dB
specifiche tecniche
System type2-way vented enclosure
High Frequency Device1” compression driver with 1″ VC
Low Frequency Device12” woofer with 2.5” voice coil
Angular Coverage90° H x 90° V
Power Rating Continuous250 W
Power Rating Peak500 W
Impedance8 ohm
Frequency Response50 Hz – 20 kHz
SPL (1w / 1m)96 dB
Connectors2 x SPEAKON
Flying System4 x M8, 3 x M6
ConstructionPlywood
Cabinet ColourBlack
Handles1 x rear
Mounting Pole1 x bottom
Mounting BracketTilt and Swivel bracket (optional)
C-shape bracket (optional)
Dimensions (W x H x D)345 x 595 x 300 mm
Weight16.8Kg / 37.0 lbs
Prodotti CORRELATI
logo-proel-sound
LTX12PV2
  • Driver a compressione da 1”
  • Woofer da 12”
  • Copertura 90° H x 90° V
Angular Coverage90° H x 90° V
Power Rating Continuous250 W
Power Rating Peak500 W
Impedance8 ohm
Connectors2 x SPEAKON
Flying System4 x M8, 3 x M6
ConstructionPlywood
Cabinet ColourBlack
Handles1 x rear
Mounting Pole1 x bottom
C-shape bracket (optional)